Foto: Jean-Pierre Dalbéra |
- Google Translate tehisintellekt leiutas tõlkimiseks uue keele.
- Maailma armeed on vaimustatud 18-grammisest luuredroonist, mis maksab 180 000 eurot.
- Algas registreerimine Tartu Ülikooli avatud kursusele "Programmeerimise alused". Kursus toimub 6. märts kuni 2. aprill 2017. a. Loe lähemalt siit. Tartu Ülikoolil on eraldi kursus õpilastele "Programmeerimise alused õpilastele", kuhu saab samuti registreerida. Õpilaste kursus algab juba jaanuaris. Loe lähemalt Koolielu portaalist. Mõlema puhul on soovitav, et osaleja on eelnevalt läbinud kursuse "Programmeerimine maalähedaselt".
- Eesti õpilased ehitavad äppi, millega vanemad saavad omavahel laste kooliveo ära jagada.
- Maailma suurima tehnoloogiamessil CES tutvustas ettevõte Mayfield Robotics kodurobotit Kuri, mis suhtleb kasutajaga näoilmete, pealiigutuste ja häälitsuste abil. Robotit saab juhtida häälkäskluste abil. Vaata pilte ja loe loe lähemalt siit (artikkel on inglise keeles).
- Renault Twizy - maailma esimene avatud lähtekoodiga massturustatav sõiduk. Kas pole lahe, et leiutajad, teadlased, idufirmad ja teised huvilised saavad kopeerida olemasoleva koodi ja luua autost oma versiooni?
- Filmisoovitus: Ex Machina (2015). Noor programmeerija Caleb (Domnhall Gleeson) valitakse osalema eksperimendis, milles ta peab suhtlema kauni humanoidiga Ava (Alicia Vikander). Tegemist on seni kõige arenenuma tehisintellektiga. Eksperimendi eesmärk on testida ja hinnata Ava inimlikke omadusi. Ex Machina on filosoofiline ulmepõnevik, mille keskmes on ulmefilmides korduv teema: mis teeb inimesest inimese? Žanrile mitteomaselt on Ex Machinas rohkem rõhku dialoogil ja vähem visuaalsel küljel, kuid see ei vähenda põnevust.