Selle nädala uudiste ja artiklite ülevaadet illustreerib väike fotomeenutus eelmisest sajandist. Aitäh inimesele, kes seda minuga jagas!
- Kas sina teed vahet roboti ja inimese kirjutatud artiklil?
- RoboBusiness 2017: What’s Cooking In Robotics? Ülevaade (tuleviku)trendidest robootikas - robotid, kes toimetavad köögis.
- Teadlased leiutasid drooni, mis suudab tuvastada inimeste pulssi ja hingamissagedust.
- Scientists Have Conducted the First Ever Quantum Video Call. Videokõne toimus Pekingi ja Viini vahel ning seda polnud võimalik häkkida. Veel.
- 11. oktoobrini saab esitada prototüüpimise ideid TehnoHackile. 27. –29. oktoobril TTÜ Mektorys toimuva ürituse üks fookus on targal linnal, et otsida uusi võimalusi elukeskkonna parandamiseks.
- How can workers stay relevant in a world dominated by AI? T-kujulisest ehk transdistsiplinaarsest kompetentsist olin ma juba kuulnud - see viitab inimesele, kellel on süvateadmised ühes erialas ja üldteadmised paljudest teisest ning ta oskab need omavahel siduda. Selles artiklis tutvustatakse muude asjade hulgas kammi-kujulist kompetentsi, mis tähendab, et inimesel on süvateadmised mitmest distsipliinist ja põhiteadmised paljudest teistest.
- 3D-printing might not kill global trade after all. Here's why. Artiklis on neli põhjust koos selgitustega. Peamiselt on need seotud tarneahelaga.
- Video: robot-jaanalind jookseb ligi 20 km/h.
- Kaitsetööstuse tipptehnoloogia: Eesti firma suudab droonid taevast alla tuua ja ka neid oma kontrolli alla võtta.
- This AI can tell true hate speech from harmless banter. See on lootustandev uudis näiteks Eesti juutuuber Borisile, kelle kahanenud reklaamitulust võis sel nädalal lugeda Geeniusest. Nimelt ei suuda praegused võtmesõnade otsingul põhinevad algoritmid tuvastada tõelist vihakõnet näiteks huumorist. NS artiklis tutvustatakse tehisntellekti, mis seda (osaliselt) suudab ja kuidas ta selle võime omandas.