Nädala nopped
- TÜ arvutiteaduse instituut korraldab jälle vaba juurdepääsuga programmeerimise e-kursusi. Info ja (eel)registreerimine siin.
- 11.09- 8.10.2017 "Programmeerimisest maalähedaselt", registreerumine avatud.
- 16.10- 10.12.2017 "Programmeerimise alused", saab eelregistreeruda.
- 15.01- 11.03.2018 "Programmeerimise alused II", saab eelregistreeruda.
- Tiny robots crawl through mouse’s stomach to heal ulcers.
- Video: vaata, millise kaose tekitab droon lennujaamas.
- Teadlased üle ilma loovad Tartus tehismõistust. Töö käib korraga kahel suunal: ühelt poolt õpitakse tundma, kuidas töötab inimese närvisüsteem, teisalt proovitakse seda matemaatiliste algoritmide keelde panna ja tehislikult kopeerida.
- Eestlane kirjutas Elon Muskiga ÜRO-le robotite ohu eest hoiatava kirja, milles tuntakse muret, et autonoomsete relvade teke maailmas on suur oht ning robotid ja droonid ei tohiks saada lahinguväljal õigust ise otsustada, kelle pihta tuli avada.
- Your computer could be 1000 times faster in the the future, thanks to graphene. Grafeenil, mis on süsiniku aatomitest koosnev materjal, on mitmeid suurepäraseid omadusi, millest üks on võime juhtida elektrit 10 korda paremini kui vask ning toatemperatuuril 250 korda kiiremini kui räni. Seetõttu otsustaski rühm teadlasi uurida võimalust kasutada arvuti mikroprotsessorites räni asemel grafeeni. Grafeeni kasutamine võimaldaks ehitada kordades kiiremaid arvuteid.
- An AI has just composed and produced its first album.
- Automation may take our jobs - but it’ll restore our humanity. Artiklis arutletakse selle üle, milliseid tööülesandeid on robotid ja tehisintelligentsed süsteemid võimelised inimeste eest ära tegema. Autor leiab, et need on rutiinsed tööülesanded, kuid masinad-arvutid ei ole võimelised sooritama tööülesandeid, mis nõuavad sotsiaalseid oskusi. Sotsiaalsete oskustena loetleb autor suhtlemist, emotsionaalset intelligentsust (EQ), loovust, kriitilist mõtlemist, koostööd, enese loovat väljendamist ja kognitiivset paindlikkust. Sotsiaalsete oskuste tähtsus tööturul kasvab ja seetõttu on oluline neid arendada. Artikli laiem sõnum on, et inimkond võidab automatiseerimisest, sest neil jääb rohkem aega tegeleda huvitavate ja oluliste asjadega.
- Isa leiutas rakenduse, mis lukustab vanemale vastamiseni lapse telefoni.
- Külmad molekulid salvestavad hiigelhulga mälubitte.
- The Quantum Internet is just a decade away. Here's what you need to know. Hiinlased suhtuvad kvantinterneti loomisse tõsiselt. Kvantinternet kasutab raadiosignaalide asemel kvantsignaale ja kuigi internetis surfamist see ei mõjuta, saab kvantinternetis edastada infot turvalisemalt kui praegu.
- code.org on nüüd integreeritud Google Classroomiga, st kui õpetaja ja õpilased kasutavad Google Classroomi, siis toimub code.org'iga liitumine automaatselt. Lähemalt siin.
- Video ja artikkel "What Is a Robot?".