8. jaanuar 2019

Informaatika digiõpikud 1. ja 2. kooliastmele

Informaatika_digiõpik_1_2_kooliaste_Kristi_Proge_Blog
Kuvatõmmis

Eelmise aasta lõpupoole teatas HITSA, et valminud on Informaatika digiõpikuid I ja II kooliastmele.
1. - 3. klassi õpikus käsitletakse kolme teemat: digikunst, kood ja digitaalne ohutus.
4. - 6. klassi teemadeks on digimeedia, programmeerimine ja digihügieen.
Iga teema koosneb 30 tunnist.

Digiõpikud on mõeldud kasutamiseks erinevates ainetes (informaatika ainetunnis, teistesse ainetesse lõimitult, huviringis) ja erinevate digivõimalustega koolides. Õppeteemasid saab õpetada tervikuna valides iga klassi jaoks ühe õppeteema kui ka neid omavahel kombineerides. Suurepärane on see, et õpetajate toetamiseks on koostatud didaktiliste soovitustega aine- ja tunnikavad.

Informaatika digiõpiku materjalid on mitmekesised, sisaldades nii individuaalseid kui ka rühmale mõeldud ülesandeid. On nii ülesandeid, mida saab teha arvutita, ülesandeid, mille teostamiseks kasutatakse veebikeskkonda ning ka ülesandeid, mille jaoks on vaja spetsiaalseid vahendeid nagu Edisoni või mBoti robot. 

Selliseid õpikuid, mis koondavad ja süstematiseerivad põhikooli informaatika teemad, oli väga vaja ja mul on hea meel, et need nüüd olemas on. Nendest asjalikest ja huvitavatest õpikutest on nii õpetajatele kui ka huviringi juhtidele (ning miks mitte ka teemast huvitatud lastevanematele) tundide ettevalmistamisel ja läbiviimisel palju abi.

Jälgi KristiProget Facebookis.