Foto: Siyan Ren |
- Nutikas päästevest annab teada sinu asukohast, isegi kui sa seda ise ei tea.
- ProgeTiigri „Mängumaratoni“ finaalis 20. mail selguvad Eesti parimad noored mänguloojad.
- NutiLabor kutsub IT-huvilisi 4.-8. klasside õpilasi võtma osa hackathoni “Nutikad ideed Eesti koolile EV100” ideekonkursist. Tähtaeg on 22. mai.
- Juunis pakub HITSA päris mitut programmeerimise ja robootikaga seotud koolitust. Mitmed grupid on täitunud, kuid eilse seisuga oli veel mõnedes gruppides vabu kohti. Vaata lähemalt HITSA koolituskalendrist.
- Graffiti-painting drones make multistorey artworks - itaalia arhitekt disainis droonid, et teha tellinguid ümbritsevale kangale graffitit.
- Äpid kaovad ja asenduvad millegi arukamaga - ülevaade interneti suurkonverentsist IoTTalks Stockholmis.
- Noored küberturvalisuse huvilised on oodatud osalema virtuaalvõistluse Küberolümpia 2017/European Cyber Security Challenge 2017 Eesti eelvoorus. Registreerumine küberolümpiale on juba alanud. Loe lähemalt siit.
- USA armee toob lõpuks lahinguväljale töötava eksoskeleti.
- Google lubab, et mobiilikaamerad muutuvad lähiajal hüppeliselt targemaks.
- Podcast. Freakonomics'i arhiivist kuulasin ära taskuhäälingu Is the Internet Being Ruined?, kus alguses räägitakse interneti sünnist ja millisena kujutati tol ajal ette internetti tulevikus. Visioon internetist, kui ökosüsteemist, kus inimesed saavad suhelda, teha pangamakseid jms on tänapäeval realiseerunud. Üks oluline punkt interneti loojate jaoks oli selle avatus ja võimalus inimestel endil oma elu kontrollida. Kuid kas kasutajal on tegelikult kontroll internetis toimuva üle või tehakse tema eest otsuseid ära juba Google'i, Apple'i ja Facebook'i poolt - see teema ongi saate keskmes.