Nädala nopped nr 85
Käes see nüüd ongi! Suvi ja puhkus. Mul on suviste eesmärkide nimekiri osaliselt juba koos ning programmeerimine ja robootika sellest ei puudu. Üheks eesmärgiks on postitada blogisse iga nädal ühe arvutivaba programmeerimise tegevuse tutvustus. Esimene postitus on juba tehtud. Kuid minnes nüüd selle nädala uudisnupukeste juurde, siis seekord on ülekaalus toredad ja positiivsed uudised.
|
Foto: Pixabay |
- First-ever noninvasive mind-controlled robotic arm. Robotkäsi, mille juhtimiseks pole vaja ajusse implanaati paigaldada.
- Cleveroni tudengid hakkavad arendama isejuhtivat autot. Vastvõtt Cleveroni Akadeemiasse kestab kuni 30. juunini.
- The world’s smallest autonomous racing drone.
- T-RHex Is a Hexapod Robot With Microspines on Its Feet. Tiny spikes allow this robot to climb its way up steep slopes and grip onto rough surfaces.
- Tehisintellekt tuvastab halvemini vaestest riikidest pärit objekte. "Tehisintellekti puhul domineerib valge meessoost lääne keskklassi kuuluva inimese ettekujutus maailmast," ütles Mike Cook Londoni Queen Mary ülikoolist.
- Algorithm tells robots where nearby humans are headed.
- New AI Generates Infinite Horrible Marketing Sites. Tehisintellekt suudab kirjutada juba pikki artikleid, kus tekst on kenasti seotud ja sisaldab vaid üksikuid vigu.
- Tartu Ülikool hakkab koolitama andmeteaduse spetsialiste. Esimesed tudengid võetakse vastu 2020. aastal.
- Teaching artificial intelligence to connect senses like vision and touch.
- The little robot that could. The Root robot has tremendous value as a tool for teaching students not only coding, but also concepts of AI, engineering and autonomous robots, all of which are very important for our future. Root on niisiis haridusrobot.
- 14 000 päringut aastas panid rahvusraamatukogu vestlusrobotit looma.
- Robot Fish Powered by Synthetic Blood Just Keeps Swimming.
- Crazy/Genius taskuraadio (podcast) viimane episood Should We Be Afraid of AI in the Criminal-Justice System? käsitleb tehisintellekti kasutamise temaatikat õigussüsteemis, tuues näiteks päriselu juhtumeid. Teadsin küll tehisintellekti kasutamisest õigussüsteemis, kuid ei olnud kursis, et seda juba nii ulatuslikult kasutatakse ja pimesi usaldatakse.
- Eelmise teema jätkuks sobib filmisoovitus "Minority Report" (2002), mis põhineb Philip K. Dicki samanimelisel lühijutul, mille sündmustik toimub tulevikus, kus tegutseb politseiüksus, mis arreteerib mõrvarid enne roima toimepanemist.