See blogi sai alguse 2016. aasta sügisel peale seda, kui olin lõpetanud Tartu Ülikooli "Programmeerimisest maalähedaselt" avatud ligipääsuga masskursuse (MOOCi). Sellel kursusel osalemine ei olnud juhuslik, sest IT valdkond oli mulle pikalt huvi pakkunud, juba sellest ajast, mil eelmise sajandi lõpuaastatel veebimaterjalide abiga oma esimese kodulehe HTML keeles valmis tegin. Kuid olles õrnema soo esindaja, ei olnud minus piisavalt julgust minna peale gümnaasiumit IT-d õppima ja valisin ülikooliõpinguteks pehmema eriala.
Huvi arvutiteaduse vastu siiski ei vaibunud ja nii läksingi mõned aastad tagasi kooli IT-ga seotud eriala õppima. Peale õpingute lõppu avanes mul võimalus õpetada üldhariduskoolis algajatele programmeerimist. Kuigi olin varem õpetajana töötanud, siis programmeerimise õpetamine oli minu jaoks täiesti uus kogemus ja pidin palju panustama enda arengusse. Panustan enda arengusse siiani otsides parimaid meetodeid algajatele programmeerimise õpetamiseks, omandades uusi oskusi ja kogudes teadmisi arvutiteaduse kohta. Samuti tunnen huvi, kuidas tehnoloogia areng mõjutab ühiskonda.
Minu huvid, tegevused ja kogemused, mis on seotud programmeerimise ja IT-ga kajastuvadki selles blogis.
Olulise asjana ütlen välja ka selle, et ma ei ole programmeerija ja ma pole õppinud programmeerijaks, aga olen suur programmeerimise fänn ja usun, et iga laps või noor peaks vähemalt algaja tasemel programmeerimist õppima, sest see arendab mõtlemisoskust ja loovust. Samuti aitab see paremini mõista meid ümbritsevat maailma.
Programmeerimist võiksid õppida ka täiskasvanud. Osalt samadel põhjustel, mis nooredki, kuid teisalt on ka täiskasvanu eas uute oskuste õppimine oluline, sest see hoiab (mõistuse) noorena.
Kristi