3. august 2021

Seriaal Alien Worlds ja Marsi-koer Spot

Nädalavahetusel vaatasin ära Netflixi 4-osalise teleseriaali Alien Worlds (Võõrad maailmad). Igas osas tutvustatakse ühte väljamõeldud eksoplaneeti, kus on elu. Kuigi esmapilgul võib tunduda, et nende väljamõeldud planeetide flora ja fauna on puhtalt kellegi fantaasia vili, siis tegelikult on nende loomise aluseks võetud meie teadmised astroloogiast, bioloogiast ja füüsikast laiemalt. Seega on tegemist ulmega, mida omakorda kombineeritakse osavalt dokumentaaliga.

Miks ma sellest seriaalist kirjutan? Vastus peitub neljandas episoodis, milles tutvustatakse planeeti nimega Terra, kus tegutsevad robotid. Dokumentaali osas näidatakse lähemalt roboteid, mida NASA arendab teistele planeetidele saatmiseks. Vaataja saab teada, mis on selliste robotite puhul oluline ning mis on nende roll uue planeedi asustamise juures. Robotite tegutsemist demonstreeritakse väljamõeldud planeedi Terra abil.

See tuletas mulle meelde, et Boston Dynamicsi robotkoerast Spot arendatakse nüüd Marsi-koera, mida kulgurite asemel punasele planeedile saata. Robotkoeral on kulgurite ees nii mõnigi eelis. Lähemalt saab sellest lugeda näiteks siit.

Tagasi seriaali juurde. Alien Worlds oli põnev vaatamine, sest sain teada nii mõndagi uut. Neljas episood on kahtlemata minu lemmik. Robotid ikkagi! Tore on see, et seriaal sobib vaatamiseks koos lastega. Kui mulle isiklikult meeldis rohkem dokumentaali ehk teaduse pool, siis lapsi paeluvad ilmselt pigem arvutigraafika abil loodud planeedid ja selle elanikud.


Jälgi KristiProget ka Facebookis.